פוליגרף

כיצד מבצעים את הבדיקה?

חשוב מאד להבין, כי לא ניתן לכפות על אף אדם פוליגרף אלא אם הוא הסכים לכך מראש בין אם בחוזה העסקה ובין אם בהתאם לנסיבות שנוצרו. כמו כן, הנבדק יכול להגיד מראש שהוא לא מוכן שתוצאות הבדיקה ישמשו כראיה משפטית. עם זאת בהנחה שהוא מסכים – הרי שלא משנה מה יהיו התוצאות ( גם אם הן יהיו לרעתו ) הרי שפוליגרף זו תשמש כראיה משפטית לכל דבר.

כל מה שרציתם לדעת על פוליגרף

כמעט כל אחד מאיתנו ראה איך מבצעים פוליגרף דרך סרטים וסדרות משטרה שונות לצורך הענין. יחד עם זאת, מן הסתם, חשוב להבין כי בפועל, הבדיקה במציאות היא קצת שונה מזו שאתם רואים בסרטים. האמת היא כי, כאשר עורכים את הבדיקה באופן מקצועי ונכון ובנסיבות המתאימות, וכמובן כאשר האדם אשר מבצע את בדיקת הפוליגרף הוא בודק פוליגרף מוסמך עם רישיון על פי חוק, אפשר כי הבדיקה תוכל לגלות לכם לא מעט על הנבדק ותספק לכם את המידע הרלבנטי אותו אתם רוצים לקבל.

ולמה היא עוד יכולה לשמש?

גם אם פוליגרף לא תשמש כראיה משפטית, הרי שעדיין יש לה כוח רב. היא כן משמשת כיכולת שלכם להבין האם הנבדק הוא דובר אמת או שקר. חשוב מאד להבין שטכנית הבדיקה היא מורכבת, כך שגם אנשים שנלחצים מעצם הבדיקה ( דבר שהוא טבעי לחלוטין ) יתבררו כדוברי אמת בהנחה שאין להם מה להסתיר. מדובר על בדיקה עם עוצמה רבה, ולעתים עצם ההכרזה שלכם על הבדיקה, כבר תוכל להוציא החוצה גורמים בעיתיים.

מתי כדאי לבצע את הבדיקה?

אפשר לבצע פוליגרף בכמה מקרים שונים. יש מקומות עבודה שמעבירים לעובדים שלהם פוליגרף תקופתית. מדובר על מקומות אשר עוסקים בתחומים חשאיים במיוחד, ולכן רוצים להיות בטוחים כי העובדים שלהם לא מדליים דבר החוצה. כמובן שבדיקות פוליגרף נעשות גם כאשר הדבר מגיע לתחומים הפליליים, או לסכסוכים בדין האזרחי בבתי המשפט.